Pečiatky Košice

Pečiatky.

Ponúkame kompletný sortiment všetkých druhov a typov pečiatok (značky Trodat a Shiny) , štočkov, doplnkov pre pečiatku, farieb do pečiatok, farieb pre pečiatkovanie na špeciálne aplikácie. Pečiatky, odtlačky a príslušenstvo pre pečiatky môžete objednávať e-mailom, faxom, Do pečiatky na želanie zapracujeme Vaše logo. V ponuke máme klasické samonamáčacie pečiatky, ale aj drevené pečiatky.

Expresné pečiatka je možné vyrobiť do cca 30 min. Bežne objednané pečiatky sú vyrobené na druhý deň po 15.00 hod. Pečiatky odosielame do jedného pracovného dňa po celej SR.

Katalóg pečiatok Trodat                                                                     Katalóg pečiatok Shiny

 

Údaje na pečiatkách:

Medzi základné a najbežnejšie údaje na pečiatkach podnikov patrí názov podnikateľského subjektu , jeho sídlo alebo adresa prevádzky a IČO a DIČ .

Ďalšími prvkami môžu byť:
- logo firmy
- telefónne číslo
- e - mailová adresa
- URL adresa webovej prezentácie
- prevádzkové hodiny
- bankové spojenie
- predmet činnosti firmy
- poradové číslo identifikujúce konkrétnu pečiatka
- názov organizačnej zložky
- meno či funkcia pracovníka ....

Popis pečiatok:

Pečiatka je zariadenie , ktoré vytvára  jednofarebné alebo viacfarebné odtlačky. Pečiatka slúži ako kancelárska pomôcka uľahčujúca vkladanie opakujúcich sa textov či obrázkov alebo iných grafických prvkov do dokumentu, používa sa aj  na označenie pravosti listiny alebo na potvrdenie a vyznačenie úkonu , ktorý je s otlačením pečiatky spojený . Najčastejšie sa pečiatka umiestňuje na papier .

Na to je najvhodnejšia reliéfna pečiatka. Tento typ najlepšie nahrádza pôvodnú pečať. Zložitosť výroby a trojrozmerný odtlačok zaručujú vyššiu ochranu takého dokumentu proti falšovaniu.

Pečiatka je tvorená gumovým alebo polymérovym ​​štočkom , na ktorých je ( najčastejšie leptaním - tvrdením polyméru , novšie gravírovaním do gumy  umiestnený text či iné grafické prvky , avšak zrkadlovo oproti požadovanému odtlačku . Štočok je pripevnený k telu pečiatky vytvárajúcemu rukoväť , ktorá umožňuje pevné uchopenie pečiatky zovretou dlaňou .

Tradičné pečiatky mali drevenú rukoväť, najčastejšie vyrobenú z kvalitného dubového alebo smrekového dreva , v súčasnej dobe sa častejšie používajú plasty , ktoré sú ľahko umývateľné v prípadnej postriekania pečiatkovou farbou, niektoré pečiatky majú aj kovové telo.

Ďaľšími  potrebami ku klasickému pečiatke sú vankúšik a pečiatková farba .

Druhy pečiatok:

- so statickým obsahom ( text , obrázok , prípadne orámovanie ) pečiatky
- s premenným ručne nastaviteľným obsahom pečiatky: typicky dátumová pečiatka, alebo číslovacie pečiatka s obežnými gumovými pásmi
- pečiatky zostaviteľná : štočky jednotlivých prvkov ( napr. písmen ) sa vkladajú do koľajničiek po vzore klasické tlačiarenské sadzby .
- pečiatky kombinujúci statický a premenný obsah , typicky poštová pečiatka s premenlivým dátumom a časom
- paginovacia pečiatka - k priebežnému mechanickému automatickému číslovaniu.

Pečiatky podľa tvaru odtlačku:

- hranatá pečiatka
- okrúhla ( Okrúhle pečiatky sa využívajú ako pečiatky firemné , účtovné a úradné .Oktúhle pečiatky sa používajú aj ako znalecká , certifikačné a pečiatky revíznych technikov .
Najviac sa vyrába s logom spoločnosti uprostred a jedným alebo dvoma riadkami textu vo vnútri kruhu  )
- eliptická
- iných tvarov

Pečiatky podľa technológii tlače:

- klasické pečiatky ( využívajúci externé vankúšik a najčastejšie drevenú rukoväť )
- samofarbiace pečiatky (s vstavaným vankúšikom a mechanizmom pre samočinné otáčanie textové dosky . V pokoji je textová doska otočená tak , že sa dotýka vankúšika, čím sa na ňu nanesie pečiatková farba pre ďalšie odtlačok . Vymeniteľný vankúšik je zvyčajne viacvrstvový pre lepšiu kvalitu odtlačku a je napustený nevysýchajúci pečiatkovú farbou.)
- predfarbené pečiatky (ktorých textová doska je priamo napustená pečiatkovú farbou)
- flash pečiatky
- reliéfne pečiatky – papier je mechanicky prelisovaný . Tento typ najlepšie nahrádza pôvodnú pečať . Zložitosť výroby a trojrozmerný odtlačok zaručujú vyššiu ochranu takého dokumentu proti falšovaniu . Niekedy je slepotlač kombinovaný s farebným odtlačkom .
Medzi najznámejšie výrobcu pečiatok patria firmy Trodat , Trodat , Shiny.

Pečiatky sa používajú napríklad v týchto funkciách :

- ako prostá pomôcka na písanie opakovaného textu alebo vloženie opakovaného obrázka
- ako obdoba či doplnok podpisu , najmä právnických osôb alebo ich zložiek : buď slúži len ako uľahčujúce pomôcka ( nahrádzajú opakované opisovanie ) , alebo zároveň aj ako neoficiálny autentizačný prostriedok
- úradná pečiatka ako autentizačný prostriedok pre verejné listiny
- k rozlišovaciemu označenie výrobkov alebo materiálu , napríklad vyznačenie druhu , šarže , dátumu výroby alebo spotreby
- na potvrdenie a vyznačenie vykonanej kontroly : napríklad pečiatka pasovej kontroly , pečiatka sprievodcu na lístok
- na potvrdenie prítomnosti na určitom mieste , napríklad turistická pečiatky na turisticky zaujímavých miestach , na stanovištiach organizovaných hromadných turistických pochodov atď.

Pečiatky Košice - ponuka pečiatok :

Samofarbiace pečiatky Trodat, Shiny, nesamofarbiace pečiatky , pečiatky na textil , drevené pečiatky , pečiatky pre revíznych technikov, vreckové pečiatka , pásková číslovacie pečiatky , pásková dátumové pečiatky , samofarbiace číslovacia pečiatky , pečiatka v pere , paginovacia pečiatka , reliéfne pečiatka , pečiatky k vlastnému zostaveniu textu - zostaviteľná , časovú pečiatku , pečiatka s nastaviteľným textom , pečiatka s podpisom , okrúhle pečiatka so štátnym znakom .

Pečiatky Košice - produkty :

Textový gumený štočok do pečiatky, náhradné farebný vankúšik do pečiatky Trodat, Shiny náhradné farebný vankúšik do pečiatky Trodat , Shiny pečiatková farba , pečiatková farba na textil , rýchloschnúca pečiatková farba , pečiatková farba UV , pečiatková poduška napustená farbou alebo suchá , stojan na pečiatky , drevená rukoväť na pečiatka . Náhradné pečiatkove vankúšiky predávame jednofarebné aj dvojfarebné .